Radka Dubanská                                                                                                                                                              

                        

  • Jóga vnáší harmonii do mého života již více než 25 let. Její praxe a filosofie je pro mě posilou, útěchou i ukazatelem cesty. Vnímám laskavé a trpělivé vedení, kterého se mi dostává a již vím, že každá událost v mém životě, dobrá či špatná, má své opodstatnění.
  • Před časem se přede mnou otevřela možnost své znalosti a dosavadní praxi dál prohloubit několikaletým studiem specializace jógy a jógové terapie na UK FTVS. Zúčastnila jsem se také  mnoha praktických jógových seminářů s českými i zahraničními lektory. Od roku 2008 působím tedy také jako akreditovaná lektorka a na UK FTVS se od roku 2012 na výuce jógové terapie i podílím (jako asistentka mého učitele PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph.D.)
    .
  • Na utváření mého pojetí jógové praxe měli mí učitelé výrazný vliv. Prvním z nich byl můj táta, který mě začal učit jógu podle A. V. Lysebetha, když mi bylo 17 let. Potom jsem celá léta praktikovala jógu doma sama. Když mě to vtáhlo do jógové společnosti, nejvíce mě ovlivnili (a ovlivňují) mí učitelé PhDr. Jiří Čumpelík PhD. a Dr. Mukund Bhole, kteří mě učili jógovou terapii, Doc. František Véle, se kterým jsem absolvovala jógovou fyziologii a PhMr. Rudolf Skarnitzl, který mě seznámil s naukou jógové filozofie www.rudolfskarnitzl.cz S ním jsem měla také možnost prožít několik týdnů v indickém Ramanášramu, což byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Učení Ramany Maháršiho mě hluboce oslovilo.
  • Lekce, které vedu, jsou jemné a pomalé, vycházející z hathajógy. Snažím se rozvíjet propojení poznatků vývojové kineziologie a klasického jógového cvičení. Adepty jógy se snažím vést k procítění sebe sama, ke zjemnění jejich vnímání. Na mých seminářích se většinou vždy prolíná cvičení s jógovou teorií či filosofií.
  • 1→1 - Každý je jiný, proto upřednostňuji individuální vedení lekcí. Jóga nepůsobí jen na fyzické tělo ale i na další,  jemnohmotné úrovně našeho bytí. Vždy je to cesta dovnitř,  k naší pravé podstatě. Při správném vnitřním nastavení lze jógu praktikovat v každé vteřině našeho života.  
  • S jógou může začít každý, nezávisle na svých fyzických schopnostech či omezení a nezávisle na věku. Jediným předpokladem je svolnost s pozvolným stáčením pozornosti od vnějšího, dovnitř sebe sama. Fyzické pozice nejsou cílem jógy, vytváří předpoklad pro cestu mysli.  

(Můžete se podívat také na další oblasti mé profesní činnosti - www.fotodubanska.cz :-)

Novinky

22.06.2024 19:34

Letní lekce

V létě se sejdeme celkem třikrát ve studiu K3 (Karlovo nám. 3, Praha 2). Pokud se k nám chcete přidat, přihlaste se na emailu jogalehce@gmail.com nebo zavolejte na +420602186545. Termíny jsou tyto: ve středu 10.7. 16:30 - 18:00 (lekce 90 minut, vstup 300,- Kč)  ve středu 7.8....
Celý článek
02.03.2024 22:56

Jarní cyklus jógové terapie

Přihlaste se včas na pravidelná setkávání s jógovou terapií v menší skupině a získejte zvýhodněnou cenu (-20%). Platí pro přihlášení do konce března. 
Celý článek
14.08.2023 19:02

Nové podzimní lekce

Naše skupinové lekce začínají 12.9., lekce jsou "otevřené" - můžete se k nám přidat. Přihlašte se včas na stránce www.jogova-terapie.cz/skupinove-lekce/ a v případě využití předplatného získejte slevu 20% 
Celý článek
1 | 2 >>