Radka Dubanská                                                                                                                                                              

                        

  • Jóga vnáší harmonii do mého života již více než 25 let. Její praxe a filosofie je pro mě posilou, útěchou i ukazatelem cesty. Vnímám laskavé a trpělivé vedení, kterého se mi dostává a již vím, že každá událost v mém životě, dobrá či špatná, má své opodstatnění.
  • Před časem se přede mnou otevřela možnost své znalosti a dosavadní praxi dál prohloubit několikaletým studiem specializace jógy a jógové terapie na UK FTVS. Zúčastnila jsem se také  mnoha praktických jógových seminářů s českými i zahraničními lektory. Od roku 2008 působím tedy také jako akreditovaná lektorka.
  • Na utváření mého pojetí jógové praxe měli výrazný vliv mí učitelé. Prvním z nich byl můj táta, který mě začal učit jógu podle A. V. Lysebetha, když mi bylo 17 let. Potom jsem celá léta praktikovala jógu doma sama. Když mě to vtáhlo do jógové společnosti, nejvíce mě ovlivnili mí učitelé PhDr. Jiří Čumpelík PhD. a Dr. Mukund Bhole, kteří mě učili jógovou terapii, Doc. František Véle, se kterým jsem absolvovala jógovou fyziologii a PhMr. Rudolf Skarnitzl, který mě seznámil s naukou jógové filozofie www.rudolfskarnitzl.cz/ S ním jsem měla také možnost prožít několik týdnů v indickém Ramanášramu, což byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Učení Ramany Maháršiho mě hluboce oslovilo.
  • Lekce, které vedu, jsou jemné a pomalé, vycházející z hathajógy. Snažím se rozvíjet propojení poznatků vývojové kineziologie a klasického jógového cvičení. Adepty jógy se snažím vést k procítění sebe sama, ke zjemnění jejich vnímání. Na mých seminářích se většinou vždy prolíná cvičení s jógovou teorií či filosofií.
  • 1→1 - Každý je jiný, proto upřednostňuji individuální vedení lekcí. Jóga nepůsobí jen na fyzické tělo ale i na další,  jemnohmotné úrovně našeho bytí. Vždy je to cesta dovnitř,  k naší pravé podstatě. Při správném vnitřním nastavení lze jógu praktikovat v každé vteřině našeho života.  
  • S jógou může začít každý, nezávisle na svých fyzických schopnostech či omezení a nezávisle na věku. Jediným předpokladem je svolnost s pozvolným stáčením pozornosti od vnějšího, dovnitř sebe sama. Fyzické pozice nejsou cílem jógy, vytváří předpoklad pro cestu mysli.  
     
  • Ve své praxi využívám také korekčního působení Dornovy metody ve spojení s následným jógovým cvičením.

(Můžete se podívat také na další oblasti mé profesní činnosti - www.fotodubanska.cz :-)

Novinky

10.08.2015 14:11

PODZIMNÍ LEKCE JÓGY

Od 7.9. začíná podzimní běh našeho cvičení. Budeme se opět pravidelně setkávat na skupinových lekcích v pondělí, úterý a ve čtvrtek večer. Během dne potom v rámci individuálně vedeného cvičení - a také podle individuální domluvy o čase. Více informací o místě a čase skupinového cvičení najdete v...
Celý článek
13.04.2015 15:37

Jógový víkend - pojeďte s námi :-)

Milí jógoví přátelé, naskytla se nám možnost strávit společný víkend věnovaný józe, vnitřnímu ztišení a klidnému vnímání přírody. Jestliže docházíte pravidelně na své lekce jógy, jistě pociťujete na sobě její působení. Pokud má člověk k dispozici více času, kdy se může nerušeně...
Celý článek
19.12.2014 13:44

Nové lekce od 5.1.2015

Na zimně-jarní běh našeho jógového setkávání (leden až březen 2015) se můžete přihlásit již nyní a využít tak výhodné možnosti předplatného na celé čtvrtletí :-)
Celý článek
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>